MUTFAK TEZGAH ARASI CAM UYGULAMASI

Mutfak Tezgah arası cam uygulaması için öncelikle mutfağınızın L ya da U tipinden hangisi olduğu belirlenir. Daha sonra ölçüm aşamasına geçilir. Mutfak arası cam evlerden işletmelere kadar pek çok farklı alanda kullanılır. Uygulama yapılabilmesi için temperli ve rodajlı cam, yüksek kalitede bir fotoğraf, silikon, ragle, cam spreyi, maket bıçağı, temizlik bezi ve aynı boyda sehpalar gerekir.
Uygulama yapılırken sehpalar aynı hizaya getirilir. Sehpa üzerlerine  cam yerleştirilir. Üzerine saf alkol sıkılarak bez yardımı ile güzel bir temizlik yapılır. Daha sonra uv baskı yapılacak olan yüzeye, baskının daha iyi tutunabilmesi için özel primer malzemesi sürülür. 5 dk, bekledikten sonra baskı makinasına alınır ve uv baskı işlemi yapılır. Baskı işleminden sonra 24 saat kadar beklenir. Daha sonra baskı yapılan yüzeye beyaz koruma astarı uygulanır. Pistole ile ve yine 24 saat kurumaya bırakılır. Bu süre dolduktan sonra camın montajı için arkasına küçük halka şeklinde silikon sıkılarak soldan sağa doğru döşeme işlemine başlanabilir. Camın altına ve kenarlarına ise dolgu şeklinde silikon sıkılır, silikon temizleme aparatı ile fazla silikonlar temizlenir. 24 saat boyunca su ve sabunla temas etmemesi sağlanmalıdır. Montaj aşaması son derece pratiktir. Ancak sektörde deneyimli çalışanlar tarafından yapılması gerekir. Bu sayede kaplamanın cama iyi oturması, alana en iyi şekilde uygulanması sağlanır. Firmamız uygulama aşamasının tamamını sizin için yapmaktadır. Bu nedenle beğendiğiniz modeli seçmeniz yeterlidir. Sizin için ölçümden montaja kadar tüm işlemleri profesyonel bir şekilde yürütürüz. Mutfak Tezgah Arası Cam Uygulaması

 

Tezgah Arası Cam Avantajları

 • Muftak arası cam stil ve işlevsellik bakımından birçok avantaja sahiptir. Yıkım yapılmadan uygulanabilmesi en büyük avantajlarından biridir. Monte edilmesi ve sökülmesi son derece kolaydır. Priz yeri belirlenerek tek parça halinde pratik bir şekilde uygulanır.
 • Ekonomik bir üründür.
 • Dış mekânlarda kullanıldığında farklı hava koşullarına ve güneş ışığına karşı dayanıklıdır.
 • Ürün kolay silinebilir özelliğiyle son derece hijyeniktir. Temizlik malzemelerine maruz kaldığında bozulmadan kalır.
 • Yemek pişirdiğiniz sırada oluşan sıçrama ve sızıntılara karşı duvarlarınızı korur.
 • Neme ve suya dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar güvenle kullanılabilir. İstenen desen camın arka tarafına basıldığı için zamanla netliğinde azalma olmaz.
 • Mozaik ve seramik gibi geleneksel modellerden sıkılanlar için iyi bir alternatiftir. Manzaralara, su altı görüntülerinden çiçeklere ya da mozaiklere kadar farklı modellerde tasarımlar uygulanabilir.
 • Tezgah arası cam normal camlarla kıyaslandığında darbelere karşı 4 kat daha dayanıklıdır. Yüksek ısıya maruz kaldığında bozulma görülmez.  Temperlenmiş olduğundan kırılmaya, çatlamaya ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.
 • Seçebileceğiniz çok sayıda 3D Tezgah arası cam modelleri vardır. 3D baskı yöntemi, kullanılması istenilen görüntüde ürün elde edilebilmesini sağlar. Tek renk uygulamasının yanı sıra desenli veya manzaralı cam uygulamalarından biri de seçilebilir.
 • Temizlik konusuna dikkat edildiği sürece ürünün parlaklığı zaman içerisinde azalmaz.
 • Tezgah arası cam paneller mutfağınıza özel tasarlanır ve imal edilir. Bu sayede mutfağınızla muhteşem bir uyum yakalar.

Tezgah Arası Cam Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tezgah arası cam seçerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta; ürünün mutfağınızla olan uyumudur. Eğer canlı renklere sahip bir mutfağınız varsa sade modellerden birini seçebileceğiniz gibi mutfağınız düz bir renge sahipse, hareket katmak için desenli modeller arasından birini arzu edebilirsiniz. Eklenecek görselin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Çözünürlüğü düşük bir görsel eklenirse görünüm olarak güzel durmayacaktır.
Camın dayanıklılığı temperleme işleminin doğru bir şekilde yapılmasından gelir. 600 derecelere kadar çıkan fırına sokulan cam, temperleme sonrası ısıya ve darbelere karşı dayanıklı olur. Ürünün kalitesi UV baskı sistemine bağlıdır. Bu sistem yüksek kalitede görüntüler elde etmeyi sağlar. Bir diğer kritik nokta da fırın boya sistemidir. Bu aşama dikkatli bir şekilde yapılırsa camın baskısında solma, bozulma, kabarma ve deforme gibi istenmeyen durumlar görülmeyecektir. Ürünün dayanıklılığını test etmek için üzerine boyanın bir numaralı düşmanı olan tinerden dökebilirsiniz. Fotoğraf seçimi konusunda hazır modellerden seçebileceğiniz gibi sizin seçtiğiniz bir fotoğrafı da getirebilirsiniz. Hangi fotoğrafı seçeceğiniz konusunda kararsız kaldıysanız farklı renk, şahane manzara ve binlerce görüntü seçeneği sunan firmamızdan bu konuda destek alabilirsiniz.

Tezgah Arası Cam Bakımı

Tezgah arası cam modellerine bakım yaparken herhangi bir özel ürün almanıza gerek yoktur. Yağ çözücü ve alkol bazlı ürünleri üzerine sıkıp daha sonra silme yapabilirsiniz. Üründe hasar meydana gelmeyecektir. Bu tarz ürünler kullanmıyorsanız ılık bir su içerisine biraz deterjan ekleyerek de temizleyebilirsiniz. Mikrofiber bir bez kullanmanız leke ve kirlerin anında yok olmasını sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta asidik, kostik ya da aşındırıcı temizlik malzemeleri kullanmaktan kaçınmaktır. Böyle malzemeler kullandığınızda panellerin yüzeyinde kararma görülebilir. Ürün cam olduğu için çizilmesine neden olacak sert temizleyiciler de kullanılmamalıdır. Bakım konusuna özen göstermeniz ürünün kullanım ömrünü arttıracaktır. Tüm bunlara ek olarak ürünün üzerine yağ ya da yemek sıçradığında zaman kaybetmeden siliniz. Bu sayede lekeyi daha kolay bir şekilde yok edebilirsiniz.

Tezgah Arası Cam Fiyatları

Tezgah arası cam fiyatları kullanılacak cam malzemeye, baskının kalitesine, uygulanacak alanın büyüklüğüne, kullanılacak led ışıklara ve montajın yapılacağı alana göre değişir. Modellerin fiyatları Metretül olarak verilmektedir. Seçeceğiniz ekstra ürünler fiyat hesaplamasında etkili olacaktır. Örneğin cam seçimi konusunda görüntü kalitesi ve şıklığı daha iyi olsun diyorsanız extra clear cam seçebilirsiniz. Bu ürünün fiyatı biraz daha fazla olsa da verdiğiniz ücrete değecektir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda kullanabileceği temperli cam, tripleks, çift katmanlı cam ve ham cam türleri vardır. Her bir cam son derece dayanıklı olup görsel olarak farklılık sunmaktadır.
Tezgah arası cam konusunda sektörün önde gelenlerinden olan firmamız kaliteli malzemeden imal edilen ürünleri makul seçeneklerle sizlere sunmaktadır. Müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler kendimizi geliştirmemiz için bizi teşvik etmektedir. Seçtiğiniz kaliteli fotoğraflar camlara özenle baskılanmaktadır. Firmamız satış sırasında ve sonrasında yanınızdadır. Mutfağınıza en uygun görseli seçmek için bize ulaşabilirsiniz. Mutfak arası cam fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ad Soyad *
Email*
Tel
Mesaj